Zeynep Başak Gülsoy


Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması - V

 

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması sonuçlanmıştır. Seçici Kurul üyeleri Erendiz Atasü, Enver Aysever ve Eren Aysan'ın değerlendirmesi sonucunda birincilik ödülüne Barış Küçük'ün Firar Pusulası başlıklı denemesi, ikincilik ödülüne Ezgi Oya Gümüş'ün İçinde Güzel Duygular Olan Bir Ezgi Düşünün başlıklı denemesi ve üçüncülük ödülüne Özgür Kaya'nın Bir Yudum Hayat başlıklı denemesi değer görülmüştür. Ödül alan öğrencileri içtenlikle kutluyoruz! Ödül alan denemeler yayımlanmıştır, buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

 

   

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması için 2021 yılında konu “Hayata Dönmek” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı 13 Mart 2016’da Güvenpark terör saldırısında kaybettiğimiz Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Başak Gülsoy’un anısını yaşatmak ve üniversite öğrencilerinin toplumsal sorunlara ilişkin duyarlılıklarına katkıda bulunmak, yazınsal becerilerini geliştirmektir. En önemlisi, sevgili öğrencimizin hatırası vesilesiyle terör kayıplarımızı sanatla anmak ve şiddetin sanatla tedavi edilebileceğini hatırlatmaktır. Yarışmaya son başvuru 21 Ocak 2022 saat 17.00'dedir.

 

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması - IV Ödül Alan Denemeler yayımlanmıştır.

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması - IV Sonuçları için TIKLAYINIZ !

 

Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması - IV 

        Bu yıl Zeynep Başak Gülsoy Anısına Deneme Yarışması IV için konu Zeynep Başak Gülsoy’un yaşayamadığı gençliği, alamadığı yaşları düşünülerek “Eksik Yaşım” olarak belirlenmiştir. Yarışmanın amacı 13 Mart 2016’da Güvenpark terör saldırısında kaybettiğimiz Ufuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi Zeynep Başak Gülsoy’un anısını yaşatmak ve üniversite öğrencilerinin toplumsal sorunlara ilişkin duyarlılıklarına katkıda bulunmak, yazınsal becerilerini geliştirmektir. En önemlisi, sevgili öğrencimizin hatırası vesilesiyle terör kayıplarımızı sanatla anmak ve şiddetin sanatla tedavi edilebileceğini hatırlatmaktır. Yarışma koşulları, takvimi ve  başvuru usulü için aşağıda yer alan Şartnameyi okuyunuz.

 

2019 yılında derece alan denemeler yayımlanmıştır.