E-Posta Destek Hizmeti


 

 

Ufuk Üniversitesi E-Posta Sistemi Microsoft firmasının Microsoft Office 365 ” bulut uygulamasıdır.

 

Bu sistemin kullanıcılara sunduğu hizmetlerden bazıları:

Üniversitemiz akademik ve idari personellerine eposta hizmetlerini, açık kaynak kodlu bir yazılım olan “Zimbra Mail Server” üzerinden vermektedir. Son zamanlarda eposta izmetlerinde aralıklarla aksaklıklar yaşanmaya başlanmıştır. Bu sebepden dolayı Bilgi İşlem Müdürlüğü, mevcuttaki Akademik ve İdari personellere ait eposta adreslerini “Microsoft Office 365”platformuna taşımaya karar vermiştir. Aynı şekilde halen Google Gsuite üzerinde bulunan öğrenciepostalarıda hizmet bütünlüğü ve yönetim kolaylığı açısındanMicrosoft Office 365 platformuna taşınacaktır. Kullanıcılar yeni eposta ekranlarına, 09 Kasım 2018 tarihinden itibaren ulaşabileceklerdir.

Mevcut eposta adreslerinde herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Eposta kutularındaki eski epostalar kaybolmayacak, aynen aktarılacaktır. Eposta aktarımı kullanıcı eposta adresindeki ileti sayısına göre belli bir süre alacaktır. Kullanıcıların gerek Google hesaplarındaki uygulamalara erişiminde, gerekse Microsoft hesaplarındaki uygulamalara erişiminde herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Eposta girişi “mail.ufuk.edu.tr” adresinden yapılmaya devam edecektir. Epostalara web üzerinden, Outlook uygulaması üzerinden, Android ve Ios telefonlar üzerinden erişimle ilgili kılavuz dosyalar, “https://ufuk.edu.tr/bilgi-islem-mudurlugu” adresinde yayınlanmıştır.

Gerek yeni eposta sistemine ulaşmakta, gerekse eski postaların aktarılması ile ilgili problemlerde,

Bilgi İşlem Müdürlüğü’ne;

• https://destek.ufuk.edu.tr adresinden, ya da

• 7073 dahili telefon numarasından ulaşabilinecektir.