Genel Bilgi


 

Fakültemiz; “İşletme”, “Uluslararası Ticaret ve Finansman”, “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” ve “Yönetim Bilişim Sistemleri” bölümleri olmak üzere dört bölümde eğitim ve akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Fakültemizin donanımlı ve güçlü bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Aynı şekilde öğrencilerimizin de aidiyet duygusu yüksek, vizyonları açık, gelişmeye, analitik düşünmeye, üretmeye ve başarıya yatkın olduklarını gözlemlemekte ve üniversite yaşamları boyunca bu yönlerini geliştirmelerine yardımcı olmaya bütün kadromuzla büyük özen göstermekteyiz. Bu anlayış çerçevesinde akademik kadromuz; akademik faaliyetleri Fakültemiz ailesine katılan gençler ile birlikte gerçekleştirmekte ve yoğun bir eğitim dönemiyle birlikte gençlerimizin entelektüel birikimlerini artırmalarına katkı sağlamaktadır. Ayrıca akademik ve idari kadromuz, aramıza katılan gençlerimizin hayata bir üniversitenin sağlayacağı tüm donanımlarla yüklü olarak atılmalarına ve hayatta başarılı olmalarını sağlayacak liyakata kavuşmalarına yardımcı olmaktadırlar.

Bu bağlamda fakültemize yeni katılacak olan öğrencilerimize, akademik ve idari kadromuz ve fakültemizin üst sınıf öğrencileri olarak “onları kucaklamaya hazır olduğumuzu” belirtmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Prof. Dr. Gülen ELMAS ARSLAN

Dekan