Hukuk Fakültesi


DEKANDAN MEKTUP 

 

 

 

 

 

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Mütevelli Heyetimiz ve Rektörümüzün 22 Mayıs 2018 tarihindeki kararıyla Hukuk Fakültesi Dekanı olarak göreve başladım. Böylelikle sizlerle daha yakın olma fırsatı verildiği için çok mutluyum.

Fakültemizi  2018-2019  akademik yılında tercih ederek aramıza katılacak öğrencilerimizi şimdiden tebrik ediyor ve sevgiyle selamlıyorum.

Siz genç hukukçu adayı arkadaşlarımıza kendimi kısaca tanıtmak istiyorum. Akademik hayatımı 1970 yılından bu yana kesintisiz ve her safhasını yaşayarak yürütmek suretiyle bugünlere geldim. En onur duyduğum vakıa, hem akademik hem de idari görevlerimde tıpkı bana örnek olan Hocalarımda olduğu gibi, bugüne kadar öğrencilerimle ilişkilerimde hukukî ve etik yaklaşım ve manevi babalık duyguları içinde kalmamdır. Bu felsefe kararlılıkla sürdürülecektir. Yönetim kadrosu olarak temel hedefimiz, hepimizin mensubu olmaktan gurur duyacağı; temizlik, dürüstlük, ahlaklılık ve eşitlik ilkelerine dayalı bir akademik ortam sağlamaktır. Sizlere ancak böyle layık olabiliriz. Yönetimimizin ve sizin bu temel ilkelere uygun davranışlarımız, başka kurumlara da örnek olarak gösterilirse, bu hepimizin ortak başarısı ve gururu olacaktır.

Fakültemiz, İngilizce öğretim veren bir kurum olarak, çağdaş insan hakları ve uluslararası hukuk bilgisine sahip ve bunları uygulayabilen hukukçular yetiştirmeyi hedeflemektedir. Türkiye’nin ait olduğu tarihsel ve hukuksal konumu içselleştirmiş genç hukukçuların, dünya ile bağ kurmada çok önemli roller üstleneceğini düşünüyoruz. Buradaki öğreniminiz süresince bu hedefe uygun bir akademik programımız olduğunu deneyimleyecek ve sizlerle beraber geliştiğimizi gözlemleyeceksiniz.

Yönetim ve akademik yaklaşımımız gereği ofisimin kapısının sizlere sonuna kadar açık olacağını bilmenizi çok önemsiyorum. Şimdiden aramıza hoş geldiniz.

Prof. Dr. L. Şanal GÖRGÜN

Dekan