Office 365 Kurulum


Ufuk Üniversitesi ve Microsoft Türkiye İşbirliği ile  tüm öğrenciler ,akademik,idari Personeller ücretsiz olarak Office 365 platformundan yararlanabiliyorlar.

portal.office.com adresinden @ufuk.edu.tr hesabınızla giriş yaparak hemen kullanmaya başlayabilir, bulutta yer alan uygulamada hazırladığınız belgeleri paylaşabilir, internet üzerinden görüntüleyebilir ya da başka kullanıcılarla birlikte aynı belge üzerinde çalışabilir ve aşağıda ki bir çok özelliği kullanabilirsiniz.

Bulut hizmetinin yanında, yine portal.office.com adresine girerek Mac ya da Windows ile çalışan 5 farklı cihaz (tablet ya da telefonlarınıza da!) uygulamayı indirebilirsiniz. 

Lisans anlaşmasının üniversite hayatınızı kapsadığını ve mezun olmanız ya da ayrılmanız durumunda sona ereceğini hatırlatmak isteriz.

Daha çok bilgi için destek@ufuk.edu.tr adresine başvurabilirsiniz.

Kurum İçinde eğer Mail adresiniz yok ise İncek Kampüste 0 312 586 7070 Telefon Numarasından Bilgi İşlem Memur İle İletişime geçip,yada destek@ufuk.edu.tr adresinden mail adresinden mail hesabı oluşturabilrsiniz.

Öğrencilerimiz, Akademik Personel,İdari Personeller Microsoft Office 365 üzerinden E-posta hesaplarına @ufuk.edu.tr domaini ile erişebilirler.

 Her ay eklenen yeni özelliklerle alışık olduğunuz uygulamalar

Her ay kullanıma sunulan yeni özelliklere anında erişimle Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Access ve Publisher ürünlerinin en yeni premium sürümlerini edinin.

  1 TB Güvenli bulut depolama alanı

 

Tüm cihazlarınızda belge, fotoğraf ve daha fazlasını dilediğiniz yerde depolamak, düzenlemek ve paylaşmak için 1 TB (1024 GB) OneDrive bulut depolama alanı edinin.

  İyileştirilmiş mobil uygulamalar

 

Cep telefonları ve tabletler için iyileştirilen gelişmiş biçimlendirme ve birlikte yazma özellikleriyle belgeleri görüntüleyin, düzenleyin ve oluşturun.

  Birden çok cihazda çalışır

 

Birden çok PC/Mac, tablet ve telefon (Windows, iOS ve Android dahil) üzerinde tam yüklü Office uygulamalarını edinin.

 

  Microsoft Office 365 Kurulum :

 

 "Office Uygulamasını Yükleyin" butonuna tıkladıktan sonra açılan sekmeden "Office 365 Uygulamaları" Butonuna tıklayınız.

 

Tıkladığınızda inen dosyayı çalıştırın ve aşağıdaki gibi kurulum başlayacaktır. Kurulum süresince internete bağlı kalmanız gereklidir.

 

 Kurulum Ekranı (Kurulum Ortalama 10 Dakika Sürmektedir).

 

 Kurulum tamamlandıktan sonra Word / Excel uygulamasını açın ve sağ üst köşede bulunan “oturum açın” ı tıklayın. Bu işlem, ofis uygulamasının lisansınızı algılamasını sağlayacaktır.

 


NOT : Office Programını Kayıt Olduğunuz Mail Adresiniz İle size ait en fazla 5 Cihaza Yükeleme Yapabilirsiniz.