Tanıtım Ofisi


Üniversite Adayıysan Aradığın Her Şey Burada !

Belki zorlu bir sınav sürecinden çıktın, belki de geleceğinin hayallerini henüz kurmaya başladın... Her ne olursa olsun aradığın bilgiler burada! Ufuk Üniversitesi, geleceğini şekillendirmene rehberlik edebilmek için her zaman yanında!

İstesen aday öğrenci sayfamıza girip; hayalindeki bölümle ilgili detaylı bilgi alabilir, puan ve kontenjanlara göz atabilir, kataloglarımıza erişebilirsin.

Ya da kampüste yaşam sayfamızda, Ufuk'lu olmanın ayrıcalıklarını keşfedebilir, kampüs yaşantında seni nelerin beklediğini keşfedebilirsin.

 

 

 

 

 

 

Tanıtım Ofisinden Haberler

 

Tercih ve Tanıtım Günlerimizi Gerçekleştirdik!

31 Temmuz-20 Ağustos tarihleri arasında Balgat ve İncek kampüslerimizde tanıtım günlerimizi gerçekleştirdik.

Veli ve öğrencilerimiz ücretsiz tercih danışmanlığı stantlarına ilgi gösterirken, her iki kampüsümüzde ikibine yakın öğrenci adayını ağırladık.

 

 

Ufuk Üniversitesi olarak, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tanıtım Günlerine Katıldık.

Eğitim Fakültemiz öğretim üyelerinden Dr. Muhittin Şahin, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen online tanıtım etkinliğinde üniversitemizi tanıttı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ait  Ankara MemArGe kanalına konuk olan Şahin, canlı yayında üniversitemiz hakkında merak edilenleri anlattı. Canlı yayının soru-cevap kısmında ise öğrenciler, üniversitemiz hakkında çeşitli sorular yöneltti.

Canlı yayının tekrarına aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanımız Prof.Dr.Şebnem GÜLEN ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcımız Doç.Dr.Berkay EKİCİ Vecihi Hürkuş Anadolu Lisesi (eski ismiyle Fethiye Kemal Mumcu Anadolu Lisesi) öğrencileriyle buluştu. Tıp Fakültemiz ile ilgili öğrencilere bilgilendirmelerde bulunan hocalarımız, soru-cevap kısmında öğrencilerin merak ettikleri tüm soruları cevapladı.


Eğitim Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr.Başak Karakete, Online Tanıtım Seminerleri kapsamında gençlerle buluştu. "YKS Sürecinde Kaygı" konulu etkinlikte öğrencilerin sınavdan önce kaygılarını nasıl yenebilecekleri ile ilgili bilgiler paylaşılırken, üniversitemiz ile ilgili bilgiler öğrencilerle paylaşıldı.


Ufuk Üniversitesi, Gazi Anadolu Lisesi Kariyer Günleri'ne katıldı! Tıp fakültemiz dekanı Prof.Dr. Şebnem GÜLEN ve dekan yardımcımız Doç.Dr. Berkay EKİCİ'nin konuşmacı olarak yer aldığı etkinliğe, Ufuk Üniversitesi başhekimi Prof.Dr.Arzu PAMPAL da katıldı. YKS sürecindeki öğrencilere tıp fakültesi temelli bilgiler veren akademisyenlerimiz, Ufuklu olmanın ayrılacalıklarını da öğrencilerle paylaştı.


Tanıtım faaliyetlerimiz "YKS SÜRECİNDE KAYGI" konulu seminerle devam ediyor. Dr. Başak KARATEKE'nin konuşmacı olarak yer aldığı ve Genç Ufuk Lisesi ile gerçekleştirilen etkinlik, 23 Mayıs Pazar saat 16:00'da, MS Teams üzerinden gerçekleştirildi.


Üniversitemiz tanıtım faaliyetleri kapsamında TED Konya Koleji'ne konuk oldu! Fen-Edebiyat Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr.Funda KUTLU, Pandemi sürecinde akademik kaygıyı ve bu kaygılarla nasıl başa çıkılabileceğini anlattı. 10 Mayıs 2021 tarihinde, saat 12:30'da, MS Teams üzerinden gerçekleşen etkinliğin tamamına YouTube kanalımızdan erişebilirsiniz.


 

Eğitim Fakültemiz Öğretim Üyesi Dr.Başak KARATEKE, "Ailece Geri Saymak; Sınav Kaygısı" etkinliğiyle Maya Koleji'nin konuğu oludu. 6 ve 7 Mayıs tarihlerinde iki gün olarak gerçekleştirilen etkinliğe, ülke genelinden farklı Maya Kolejlerinden öğrenciler geniş katılım gösterdi.


  • Üniversitemiz, tanıtım faaliyetleri kapsamında Ovacık Sınav Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu. 90'a yakın öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, eğitim fakültemiz öğretim üyesi Dr. Başak KARAKETE, gençlerin merak ettiklerini cevapladı. Sınav kaygısı konulu seminerde YKS sürecindeki öğrencilerin sınav kaygılarının üstesinden nasıl geleceği, etkileşimli bir toplantıda ele alındı. 30 Nisan 2021 Cuma gerçekleştirilen etkinliğin tamamına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.
  •  

    Ufuk Üniversitesi Ülkenin Dört Bir Yanında !

  • Üniversitemiz Tanıtım Ofisi, Türkiye genelinde eğitim gören lise öğrencilerini Ufuklu olma ayrıcalığıyla tanıştırmaya devam ediyor. Ülkemizin dört bir yanındaki liseler ve eğitim kurumlarına eğitici materyaller göndererek tanınırlığımızın artırılması için çalışmaya devam ediyoruz.