Ufuk'ta Yaşam


“Kampüsümde dolu dolu bir şehir var.”

Ufuk Üniversitesi Kampüsleri, nitelikli eğitim tesisleriyle olduğu kadar çok amaçlı kültür salonları, sosyal tesisleri, spor ve rekreasyon alanları ile de öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını en verimli biçimde değerlendirebilmesine olanak sunmaktadır. Ufuk Üniversitesi; İncek Kampüsü ve Balgat Merkez Kampüsü ile öğrencinin yerleşke dışına çıkmadan bütün ihtiyaçlarını görebileceği geniş olanaklara sahiptir.

Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, Kütüphane ve Dokümantosyon Merkezi, Öğrenci Yurtları, Bankalar, Kitap Satış Merkezleri, İnternet Merkezi, Kafeler, Kapalı Spor Salonu, Kampüs İçi Alışveriş ve Sosyal Tesisleri ile öğrencilerimize ders dışı zamanlarını değerlendirme olanağı sunmakta ve hizmet vermektedir. Ufuk Üniversitesinde, sosyal ve kültürel etkinliklere büyük önem verilmektedir. Üniversite bünyesinde öğrencilerin yararlandığı spor salonları, açık kapalı voleybol ve basketbol alanları gibi spor tesisleri bulunmaktadır.

Üniversitemizin değişik birimleri ve öğrenci toplulukları tarafından düzenlenen konserler, kurslar, sergiler, konferanslar, paneller, sempozyumlar, seminerler, gösteriler, şiir ve müzik dinletileri, geziler ve özellikle her yıl yapılan Geleneksel Kültür ve Spor Şenlikleri vb. gibi etkinliklerle öğrencilerin ders dışı zamanların değerlendirilmesine yardımcı olunmaktadır.